O firmie

O firmie

BARTEX Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1995 roku i jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w produkcji wysokiej jakości wyrobów mlecznych w proszku.

Firma jest niekwestionowanym pionierem w branży. W dobie transformacji gospodarczej, jako pierwsza w Polsce stworzyła szeroką gamę produktów mlecznych w proszku, które stały się doskonałą alternatywną dla tradycyjnego mleka w proszku odtłuszczonego i pełnego. 

W odpowiedzi na zmiany rynkowe oraz oczekiwania polskiego przemysłu spożywczego, firma BARTEX rozpoczęła proces tworzenia nowych, nieznanych dotąd produktów mlecznych w proszku dedykowanych pod określone segmenty przemysłu spożywczego (produkcja lodów, czekolad, pieczywa, ciast, słodyczy, koncentratów spożywczych etc.).

Producenci polskich artykułów spożywczych, na skutek rosnącej konkurencji zmieniali swój proces technologiczny, upatrując w produktach firmy BARTEX większej szansy na obniżenie kosztów swojej produkcji, czyniąc swój biznes bardziej rentowny.

Na przestrzeni lat produkty firmy BARTEX odnosiły trwałe sukcesy, stawały się coraz bardziej popularne i chętnie kupowane. To wpłynęło na tworzenie i wdrażanie nowych technologii oraz marek, takich jak: YOGER, BAKERY, czy LODEK.